Podsumowanie konkursu fotograficznego „Z książką w obiektywie”

W związku z tym, że w naszej bibliotece pojawiło się mnóstwo kolorowych książek różnych wydawnictw postanowiliśmy dać wodzę fantazji i sprawdzić, jak nasi wychowankowie widzą książkę przez obiektyw aparatu. Temu posłużył konkurs ogłoszony porą jesienną pt: „ Książka w obiektywie”.

Wychowankowie mieli wiele pomysłów na to, co można robić z książką i przedstawili to na zdjęciach z książką wykonanych przez siebie. Bo, jak się okazało, książkę można nie tylko czytać, oglądać zawarte w niej ilustracje, czy wypożyczać z biblioteki ale można z książka spać, można o książce opowiadać, można z nią spacerować, wygłupiać się a nawet z nią pracować, uczyć się czy ćwiczyć.

W konkursie uczestniczyło kilkunastu wychowanków; wszyscy zostali wyróżnieni, gdyż zdaniem organizatorów każdy uczestnik konkursu wykazał się dużą pomysłowością i oryginalnością. Podsumowaniem konkursu była wystawa w bibliotece szkolnej, podczas której można podziwiać zgromadzone fotografie i czerpać pomysły do wyjątkowych spotkań z książką.