Cykl czytelniczy

Cykl czytelniczy pani Hani Kujawińskiej – naszej zaprzyjaźnionej mamy

W bieżącym roku szkolnym mieliśmy przyjemność kilkakrotnie gościć panią Hanię - mamę naszego kolegi Krzysztofa Kujawińskiego - w serii spotkań czytelniczych na świetlicy szkolnej. Pani Hania z własnej inicjatywy zobowiązała się regularnie przyjeżdżać do ośrodka, by zarazić nas miłością do książek i zafundować dawkę dobrej zabawy. Sama trafnie dobierała czytane wiersze, bajki i opowiadania, nie szczędząc czasu na ubranie je w daną tematykę i połączenie ze slajdami obrazującymi literackich bohaterów. Na koniec zawsze czekały na nas liczne niespodzianki w postaci wesołych zagadek, podczas których sami mogliśmy wykazać się wiedzą przed szeroką publicznością.

I tak – 10 października 2018 roku – nasz gość zaprezentował nam szereg utworów o tematyce związanej z porami roku. 6 listopada 2018 roku poznaliśmy i wspólnie śmialiśmy się podczas barwnie ukazanych wierszy i bajek o warzywach, których losy w trafny sposób odnosiły się do świata ludzi, ganiąc ich przywary oraz wynosząc na podium dobre cechy naszych warzywnych bohaterów. Podczas ostatniego spotkania – 13 grudnia 2018 roku – mogliśmy podziwiać naszego gościa w prezentacji zimowych i świątecznych utworów. Aktorskiej wprawy może pozazdrościć jej nie jeden mistrz dykcji, a nawet aktor teatralny. Żeby było nam łatwiej zrozumieć i zapamiętać czytany utwór, pani Hanna prezentowała nam barwne obrazy na projektorze tym samym akcentując, o czym w danej chwili czyta. Wspólne czytanie zakończyła życzeniami w formie wiersza, które poruszyły nas wszystkich do łez.

Sposób, w jaki mama Krzysia czyta nam utwory literatury dziecięcej jest tak przekonujące, że zawsze chętnie przychodzimy do niej na kolejne spotkania.

Dziękujemy pani Haniu i czekamy na kolejną dawkę emocji po Nowym Roku.