Kapsuła Czasu

12 marca odwiedzili nas podróżnicy z toruńskiej Kapsuły Czasu. Już po kilku zdaniach Opowiadacza znaleźliśmy się w średniowiecznym świecie. Patrzyliśmy z podziwem i odrobiną zazdrości na Mikołaja i Krystiana, którzy na naszych oczach zamieniali się w zamożnego mieszczanina i w walecznego rycerza. Stroje sprzed setek lat składały się z wielu elementów, a kolczuga była naprawdę ciężka…

Gdy już zapomnieliśmy o XXI wieku popłynęła barwna opowieść o złym księciu Po-pielu i gościnnym Piaście kołodzieju. Małżeńską parę wdzięcznie zagrali: Kasia (Rzepicha) i Kamil (Piast). Po raz kolejny przekonaliśmy się, że dobro powraca, a staropolska gościnność jest  bezcenna wartością.

Z zapartym tchem śledziliśmy wędrówkę strudzonych staruszków (zwłaszcza tego, który był tak szczupły, że widać go nie było…)  i walkę groźnych Wikingów z Popielem. Szczęk mieczy zrobił na nas wrażenie! A potem – niespodzianka! – mogliśmy sami stoczyć potyczkę z aktorami, przymierzyć średniowieczne stroje, poczuć wagę rycerskiego rzemiosła i stanąć do pamiątkowych zdjęć. To  była wspaniała lekcja żywej historii!

« 1 of 2 »