Program edukacyjny "Lubella inspiruje i edukuje"

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Koninie brał udział w III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje”. Koordynatorem programu była pani Renata Szymańska-Szczepaniak, która prowadziła zajęcia w klasie IV -VII szkoły podstawowej. Wychowawcą klasy jest pani Lidia Huderewicz, która z zaangażowaniem uczestniczyła we wszystkich zajęciach. Program miał na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych uczniów w polskich szkołach.

Pani Renata Szymańska-Szczepaniak przeprowadziła cykl zajęć z uczniami klasy IV-VII. Pierwsze zajęcia miały na celu poszerzenie  wiedzy na temat znajomości różnych rodzajów zbóż oraz produktów zbożowych, a także ich znaczenia w codziennej diecie i  pozytywnego wpływu na organizm człowieka.
Kolejne zajęcia to gra szkolna, która dzięki specjalnie przygotowanym zadaniom pozwoliła uczestnikom poszerzyć ich wiedzę na temat roli produktów zbożowych w codziennej diecie oraz pomogła w utrwaleniu przyswojonych informacji w atrakcyjny i efektywny sposób.

Ostatnie zajęcia polegały na przygotowaniu razem z uczniami pysznego dania na bazie produktów zbożowych. Uczniowie przygotowali pancakes jogurtowe korzystając z przepisu oferowanego przez organizatorów programu.

Uczniowie chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach, które zostały przygotowane w sposób ciekawy i wzbudzający kreatywność.