Zajęcia żeglarskie w ramach projektu „Woła nas świat”

Nasi uczniowie z powodzeniem biorą udział w zajęciach żeglarskich organizowanych na przystani Konin – Gosławice w ramach projektu ‘Woła nas świat”. Opiekunem i koordynatorem projektowych działań z ramienia szkoły jest p. Łukasz Bartkowiak.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych żeglarzy. Dzieci i młodzież poznają zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą i na wodzie, nabywają umiejętności zakładania kamizelek ratunkowych, uczą się odpowiedzialności i współdziałania oraz aktywnego spędzania czasu.

Tak też było podczas spotkania na przystani w pochmurny wtorek 26 września. Mimo zamglonego horyzontu i lekkiego chłodu, rejs żaglówką był niezwykłą przygodą, a obserwacja przyrody w tak niezwykłych okolicznościach sprawiała wszystkim ogromną przyjemność.

Z radością uczestniczyliśmy w grach i zabawach zorganizowanych przez żeglarzy na lądzie, słuchaliśmy ich opowieści o wielkich rybach i niecodziennych przygodach, poznawaliśmy zakamarki i ciekawostki gosławickiej przystani.

Czas spędzony nad jeziorem upłynął nam bardzo szybko i przyjemnie. Już „zaklepaliśmy” sobie kolejne spotkanie w nowym sezonie. Tym razem liczymy na trochę więcej słońca.