Światowy Dzień Wiedzy Na Temat Autyzmu - podsumowanie

Co roku, 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu organizowana jest akcja - „Polska na niebiesko”, podczas której budynki w całym kraju świecą dla osób z autyzmem. W Koninie na niebiesko świeciły się okna Pana Prezydenta Józefa Nowickiego, a także okna budynku Centrum Organizacji Pozarządowych, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  im. Janusza Korczaka oraz Most im. Piłsudskiego. Tegoroczna odsłona ogólnopolskiej kampanii odbyła się pod hasłem „Chcemy być sobą”. To kampania świadomości społecznej, zrozumienia, tolerancji dla dzieci i osób dorosłych z autyzmem. Podczas marszu ulicami Starego Konina uczniowie z autyzmem i ich opiekunowie rozdawali ulotki informacyjne, w autobusach MZK wyświetlane  były hasła o autyzmie.

W tym roku dzieci i młodzież z autyzmem konińskich szkół i przedszkoli spotkały się na Placu Wolności z Panem Prezydentem Józefem Nowickim, Pełnomocnikiem ds. Osób Niepełnosprawnych i Organizacji Pozarządowych Panem Bartoszem Jędrzejczakiem, aby wspólnymi zabawami uczcić swoje święto.

Media o nas:

http://www.przegladkoninski.pl/PL-H5/3/3051/niebieski-korowod-przeszedl-ulicami-konina-obchodzimy-swiatowy-dzien-wiedzy-o-autyzmie.html

« 1 of 2 »