Koci Tydzień

Koci Tydzień obchodzony w naszym Ośrodku rozpoczął się 14 lutego kawiarenką walentynkową, z której dochód, w kwocie 374 zł, został przekazany na rzecz konińskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Kawiarenkę obsługiwali uczniowie SPdP wraz z paniami: Hanią Paluszyńską, Renatą Herman i Grażyną Koziorowską. Ciasta do kawiarenki upiekły panie: Asia Potrzebowska i Renata Szczepańska-Szymaniak.

Kolejnym działaniem w tym szczególnym tygodniu było zorganizowanie wystawy prac konkursowych: "Koty, kotki i koteczki" i wyłonienie zwycięzców.

Natomiast 22 lutego odbyło się spotkanie uczniów z psycholog zwierząt, panią Marzanną Giantsios, która odwiedziła Ośrodek wraz ze swoimi dwoma psami - Lusi i Miczu i opowiedziała dużo ciekawych rzeczy na temat zachowania i charakteru psów. Uczestnicy spotkania mogli się z psami przywitać i bawić. Na pożegnanie uczniowie przekazali pani Marzence karmę dla psów i kotów, którą zbierali od grudnia 2016 r. Po spotkaniu pani Asia i pani Grażynka wręczyły nagrody zwycięzcom kociego konkursu i zaprosiły uczniów szkoły podstawowej do wspólnych zabaw integracyjnych, których przewodnim tematem były oczywiście zwierzęta, a w szczególności koty.