Zakopane całe śniegiem zasypane!

Po raz kolejny Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin był organizatorem obozu sportowego dla zawodników trenujących narciarstwo zjazdowe  i biegi na rakietach śnieżnych.

W dniach 5-15 grudnia grupa uczniów z naszej szkoły – sportowców Olimpiad Specjalnych wyjechała do Zakopanego do Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego „Maria”, aby tam doskonalić swoje umiejętności w dyscyplinach zimowych.

Obozowe dni wypełnione były treningami na zaśnieżonych stokach Nosala i Bani w Białce Tatrzańskiej. Pod kierunkiem instruktorów nasi sportowcy doskonalili techniki zjazdów, bezpiecznego hamowania, slalomów i biegów na rakietach śnieżnych.  Ćwiczeniom towarzyszyła radość i duma z opanowania niełatwych przecież umiejętności.

W obozowym programie nie zabrakło także turystycznych atrakcji: zwiedzania Wielkiej Krokwi, na której ćwiczą polscy skoczkowie, spacerów Doliną Strążyską i uliczkami Zakopanego, zakupów na góralskim targowisku, zadumy na zabytkowym Cmentarzu na Pęksowym Brzysku, na którym spoczywają sławni Polacy.  Wiele radości sprawił wszystkim wjazd kolejką na Gubałówkę i podziwianie imponującej panoramy Tatr i Podhala oraz sportowy relaks na kręgielni i w wodach termalnych w Białce Tatrzańskiej i Chochołowie. Istne cudo!

Wieczory wypełnione były zabawami, wspólnymi śpiewami i tańcami w rytmie góralskiego disco.  Wielką niespodzianką były odwiedziny Świętego Mikołaja, który ze swoimi pomocnikami wpadł przez komin i obdarował każdego firmową czapeczką  i słodkościami. Śmiechu i zdziwienia było co niemiara!

To był dobry czas, który pozwolił się zaprzyjaźnić, zachwycić i zakochać w Zakopanem, sporcie i Olimpiadach Specjalnych. Był to także czas podsumowania sportowych umiejętności. Zawodnicy wystartowali w regionalnym mityngu w narciarstwie zjazdowym i w biegu na rakietach śnieżnych. Z ogromnym zapałem i pasją walczyli w swoich grupach sprawnościowych. Uwieńczeniem ich sportowego wysiłku były ceremonie medalowe, na których otrzymali upragnione medale.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, kadrze instruktorskiej i wychowawczej za wspólne chwile pełne radości i sportowych wzruszeń. Dziękujemy za uśmiech, zaangażowanie i wolontariacką pracę na obozie. Do zobaczenia na kolejnych sportowych wydarzeniach! Brawo MY!

Obóz zorganizowany przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki /umowa nr: 2016/0069/0082/SubC/DS.-SN/3/MR/

« 1 of 2 »